2016/06/02

Manipulator


 Stał tam, tak zupełnie na środku, choć jego dłonie zwisały gdzieś z boku, a oczy z orbit rozproszone po świecie całym. Niby go widzisz, ale przecież nie jesteś ślepy, widzieć więc nie powinieneś. Bo on do tych co nie ślepi w ślepocie swej żyją, on do nich mówi, słowa rozpościera wielkie. Czcionka mniejsza niż „New Roman”, ale małość przelewa się w wielkości potężnej. Ja żem go zauważył, ty żeś go nie widział, boś oczy otwarte i zamknięte miał. A to środek nie ten. To inny.


 Płaszcz jego z liści czarnej stokrotki na wietrze powiewał groźnie, robiąc z twego mózgu mleko dla uszu jego. On ci informacje podaje na blacie kuchennym, idealnie okrojone sierpem z kryształu morskiego. Proces sztubacki w twej głowie uruchamia, czyni z ciebie samozwańczego króla i głównego dyrektora kierującego jednostką twą mózgową. Byś mu służył jak należy, byś jego pragnienia patogenetyczne ziścił. A przecież on taki niewinny i bezbronny człowiek. Nie. Ja powiem ci więcej i mniej, byś nie dowiedział się nigdy, że wiesz. Słuchaj więc, on to jest człowiek-kurtyna. Sam w sobie ukryty, wewnątrz nici bawełny uwikłany, nim z pragnieniem spojrzysz, poświata jego zniknie w mgnieniu rzęsy. Bo to mania jest, mania manipulatora.

14 komentarzy:

 1. Ciekawy styl pisania, rzadko spotykany, pełen porównań i epitetów. Nawet przyjemnie się czyta.
  Pozdrawiam
  http://www.aleksandramakota.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam i jeszcze raz czytam, żeby w końcu wychwycić cały(choć może tak naprawdę tylko znikomy dostrzeżony przeze mnie) sens. Cieszę się, że tu zawędrowałam,bo umiesz stworzyć to coś, co wkradnie się do umysłu,żeby najpierw zasiać tą niepewność i pewne niezrozumienie, aby dopiero przy głębszym wejrzeniu dostrzec więcej z dokładką lekkiego oczarowania czytelnika Twoim stylem pisania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam i jeszcze raz czytam, żeby w końcu wychwycić cały(choć może tak naprawdę tylko znikomy dostrzeżony przeze mnie) sens. Cieszę się, że tu zawędrowałam,bo umiesz stworzyć to coś, co wkradnie się do umysłu,żeby najpierw zasiać tą niepewność i pewne niezrozumienie, aby dopiero przy głębszym wejrzeniu dostrzec więcej z dokładką lekkiego oczarowania czytelnika Twoim stylem pisania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marcepan artysta z Ciebie idealny! Twoje słowa wypełniają moją duszę! Dziękuję Ci za te doznania! Twoja wierna fanka z http://gitaraiszpilki.blogspot.com/?m=1

  Subskrybuję, bo mi mało ♡ See you soon!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy opis (bo to opis prawda? ^^) muszę być szczera, i szczerze powiem że każdą twórczość interpretuję na swój własny sposób. Więc jeżeli napiszę coś zupełnie bez sensu- spokojnie, według mnie to bardzo sensowne. Uważam że to ciekawy i bardzo prawdziwy opis manipulatora "robiąc z twego mózgu mleko dla uszu jego" -to najbardziej mi sie podoba. (swoją drogą chciałam to zdanie skopiować by wkleić je tu do komentarza, i mało nie spadłam z krzesła, po tym co się stało gdy kliknęłam "kopiuj" zabawne, ale uraz chyba mi pozostanie.
  pozdrawiam ;)
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. W bardzo ciekawy sposób opisujesz rzeczywistość. To jest bardzo fajne, bo jesteś, że tak powiem ,,oryginałem''. Masz talent :)
  Czekam na więcej i obserwuję
  Zapraszam na mojego bloga
  Pozdrawiam, Pati
  mój blog-> KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 7. Intrygujące i bardzo oryginalne. Rzadko czyta się coś tak dobrego.
  Pozdrawiam serdecznie :)
  Zapraszam na konkurs

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale fajnie!:) będę zagląda częściej bo widzę ze ciekawego bloga prowadzisz

  kariaxv.blogspot

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluje świetnego bloga.
  Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
  Proszę o kontakt na maila:
  info@paywin.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawie napisane, oryginalne, ale nie potrafię jednoznacznie stwierdzić, o co w tym chodzić. Dla poszczególnych fragmentów mam zupełnie odmienne interpretacje :)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Szczerze mówiąc, gdy weszłam na twojego bloga nie wiedziałam o co tu chodzi. Pierwszy raz czytam coś takiego i jest to bardzo interesujące :)
  http://pktoja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. W pełnych momentach czekałam na staroświecki styl, a tu bam! mieszanina. Niejednorodna. Bomba!

  OdpowiedzUsuń
 13. Cześć! Zostałaś przeze mnie nominowana do Liebster Blog Awards! Mam nadzieję, że z chęcią odpowiesz na moje pytania :)
  swiatniewidzialnej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń