2015/08/03

Trzy drogi do Narnii.


Chcesz osiągnąć sukces?

Pytasz mnie. Bo sam nie wiesz. Bo wolisz powierzać swoje życie martwym kartkom papieru.
Czytałem kiedyś, że książki są mądre. Ale za każdym razem, gdy próbowałem się z nimi porozumieć, zupełnie mnie nie dostrzegały. Książki to zupełnie ograniczone, aroganckie łotry spod ciemnych gwiazd, zapamiętaj to sobie jak na przyszłość przyjdzie Ci do głowy wyruszyć do krainy Narnii. Chcesz wybrać się na niezapomnianą podróż po fantastycznych krainach? Złap autostopa. I nie pytaj mnie skąd wiem. Marcepan wie wszystko.

Nie to, że mam coś do książek (Paskudne gniazda moli i złodziejki czasu). Że uważam je za kompletnie bezużyteczne. Papier zawsze się przyda. Na przykład do zabicia tłustego pająka w rogu Twojego pokoju. No i nie każda książka musi oznaczać stratę czasu. Tym bardziej jeśli trzymasz w swoich ludzkich dłoniach moją wybitną autobiografię (jeśli takowej nie posiadasz, radzę niezwłocznie udać się do najbliższej księgarni).

Zapomniałeś tylko o jednym. Ale. Ale to nie sprawi, że staniesz się Marcepanem. Myślałeś, że bycie mną jest taką prostą rzeczą? Ja też tak kiedyś myślałem. I wiesz co? Pomyliłem się.
Ale bez obaw, nigdy nie będziesz mną. I nie musisz. Chcesz być sławny?

Zostaw komentarz.



7 komentarzy:

 1. Zostałeś nominowana do LBA!! http://aniagebelamatorfotografii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha :D genialna satyra :) poglądy, które przedstawiłeś są tak głupie, że aż śmieszne :D rób dalej swoje - dzięki tobie szczerze się uśmiechnąłem :D zapraszam do mnie: zakochanymol.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny post, na prawdę! Szczerze się uśmiechnęłam. :D

  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aż uśmiechałam sie do laptopa, mega pozytywnie napisane :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. cudowny blog, piękne zdjęcia i milo sie czyta posty, co powiesz na wspolna obserwacje?:) jezeli tak wpadnji do mnie, zaobserwuj i daj znac w komentarzu a na pewno od razu na 100% się odwdziecze

  http://kinga-kingaa2500.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię opowieści z Narnii.
  A te rybki na dole przesłodkie. *o*
  Zostanę z Tobą na dłużej, twój blog mnie zaczarował! :))
  → M Ó J B L O G ←
  Pozdrawiam. =)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam książkę jest świetna :)
  http://bedifferent-ania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń