2015/07/01

5 najlepszych typów okularów przeciwsłonecznychMyślałem sobie ostatnio. To wymagało skupienia. Myślenie to coś więcej niż wpatrywanie się w nicość, przed siebie, udając, że się cokolwiek rozumie. Myśleć też trzeba umieć. Nie każdy umie. Możesz myśleć, że potrafisz. Jak pisać komentarze. Sądzisz, że jesteś w tym dostatecznie dobry? To rusz głową. Widzisz, nie każdy potrafi. Nie każdy może. I myślę sobie, że zostanę mówcą. Pisarzem-mówcą. Będę pisać i mówić co mi się podoba.

Wiele rzeczy mi się nie podoba. Na przykład sposób w jaki czytasz teraz moje słowa, ociężałym wzrokiem, gnając w stronę końca. Jak bezceremonialnie ziewasz, podpierasz głowę i mrużysz oczy. Przypomnij, żebym kupił ci szkła kontaktowe. Nigdy nie lubiłem okularów. Szukasz sensu w moich słowach jak zdesperowany człowiek szuka wody na pustyni. A wiesz co? Na pustyni nie ma wody. Na pustyni znajdziesz tylko piach.

Chcesz sensu? Oto i on, piach. Piach na pustyni, piach w butach. Piach. I Ty. Zdesperowany, spragniony człowiek, który pragnie tylko wody. Który bez wody przeżyć nie może. Wiem, jestem okrutny. Moje słowa są okrutne. Ja sam nigdy nie byłem wystarczająco dobry dla samego siebie. Ale sęk w tym, że na tym polega nasze życie. Twoje, moje, jego, jej. Życie.Nie lubię okularów.

2 komentarze:

  1. Super się czyta twój post:) Udanych wakacji ;) http://aparatkaa97.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. podoba mi się Twój styl, zapraszam do siebie http://www.krystianwojtowicz.pl - przy zapisie masz ebooka

    OdpowiedzUsuń